Με την τήρηση των μέτρων ασφαλείας που επιβάλουν οι συνθήκες της πανδημίας, τελέστηκε η ακολουθία του Επιταφίου στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Αχιλλείου, μέσα σε κλίμα κατάνυξης.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ιερώνυμος τόνισε “Εύχομαι του χρόνου να μπορέσουμε να τελέσουμε τη λειτουργία όπως έχουμε συνηθίσει και όπως μας αρέσει” καλώντας ταυτόχρονα τους πιστούς να τηρήσουν όλα τα αναγκαία μέτρα.
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/01.jpg)
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/02-768x1024.jpg)
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/03.jpg)
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/04.jpg)
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/05.jpg)
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/04/06.jpg)