Tο Δημαρχείο Νεάπολης -Συκεών επισκέφτηκαν ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικης και Εκπαιδευτικών Δράσεων Σωτήρης Βούλγαρης, η Διευθύντρια Κοινωνικής Πολιτικής και Πρόνοιας Έφη Ζιώγα, η Αντιγόνη Μπουχωρη κοινωνική λειτουργός στο τμήμα δομών κοινωνικής ενταξης, απασχόλησης, ισότητας των φύλων του Δήμου Λαρισαίων και ο Αχιλλέας Μαυρομάτης υπεύθυνος ΤΕΒΑ.
Η συνάντηση τους έγινε με σκοπό την ανταλλαγή καλών πρακτικών σε εφαρμοζόμενα προγράμματα κοινωνικής πολιτικής μέσα σε θερμό κλίμα καθώς τους υποδέχτηκαν ο Δήμαρχος Νεάπολης- Συκεών Συμεών Δανιηλίδης, η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικης Παρη Γενίτσαρη, ο αντιδήμαρχος Παιδείας Μιχάλης Βουλγαρίδης και η Μάρω Βασσάρα αν. Προϊσταμένη του τμήματος Κοινωνικής Πολιτικης.
![](https://larissatoday.gr/wp-content/uploads/2021/06/SAVE_20210623_075019-1024x768.jpg)
Μεταξύ άλλων συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στη λειτουργία του κοινωνικού παντοπωλείου και φαρμακείου ενώ έγινε επίσκεψη στο Δημοτικό ιατρείο όπου και αναφέρθηκαν στις σύγχρονες διαγνωστικές μεθόδους που αυτό διαθέτει.